Malzemeler
Kakaolu Cupcake için malzemeler
1 paket Kenton Cupcake Karışımı
2 yumurta
100 ml ayçiçeği yağı
140 ml süt
25 g kakao
1 çay bardağı Kenton Ahududulu Küpler

Sade Cupcake için Malzemeler
1 paket Kenton Cupcake Karışımı
2 yumurta
100 ml ayçiçeği yağı
100 ml süt
1 çay bardağı Kenton Antepfıstığı Krokan

Üzerine
100 ml krema
2 su bardağı dondurulmuş ahududu
2 poşet Kenton Sade Krem Şanti
1 çay bardağı Kenton Ahududulu Küpler
Kenton Dekor Bitter Çikolata Kalp Şekilli
Hazırlanışı
Kakaolu Cupcake için; Mikser kabına Kenton Cupcake Karışımını, yumurtaları, sütü, kakaoyu ve sıvı yağını alıp mikser ile çırpın. Üzerine Kenton Ahududulu Küpleri de ilave edip spatula ile karıştırın.

Sade Cupcake için; Mikser kabına Kenton Cupcake Karışımını, yumurtaları, sütü ve sıvıyağını alıp mikser ile çırpın. Üzerine Kenton Antepfıstığı Krokanı da ilave edip spatula ile karıştırın. Cupcake kağıtlarını tepsiye yerleştirin. Bir sıra sade bir sıra kakao olacak şekilde hamuru kağıtlara paylaştırın. Önceden ısıtılmış 180 °C lik fırında 25 dk pişirin. Pişen cupcakeleri fırından çıkarıp soğumaya bırakın.

Dondurulmuş ahududuyu oda ısısında 10 dk beklettikten sonra suyunu süzerek el blenderi ile pürüzsüz olana dek çekin. Mikser kabına kremayı, ahududu püresini ve Kenton Sade Krem Şantiyi alıp çırpın. Kenton Krema Sıkma Poşetine istediğiniz ucu takarak cupcakelerin üzerine sıkın. Kenton Ahududulu Küpler ve Kenton Dekor Bitter Çikolata Kalp Şekilli ile süsleyin. Buzdolabında 1 saat dinlendirdikten sonra servise sunun.

Afiyet olsun.

Kategori: Sevimli Tarifler