36 adet kedidili
(Bu ölçü 24 cm çapındaki kelepçeli kalıp için. Kalıbınızın büyüklüğüne göre adedi siz belirleyebilirsiniz )
1 lt süt
3 adet orta boy yumurta sarısı
1 su bardağı toz şeker
2 çorba kaşığı un
2 çorba kaşığı kenton mısır nişastası
1 paket kenton vanilya
50 gr margarin
1 paket sade kenton krem şanti
1 su bardağı süt(krem şanti için)
1 kase süt (kedidillerini ıslatmak için)
HAZIRLANMASI
Öncelikle kremayı hazırlayalım. Yumurta sarıları ile şekeri iyice karıştırdıktan sonra süt, un, nişasta ve vanilyayı da ekleyerek ve devamlı karıştırarak muhallebi kıvamına gelinceye kadar pişirelim.
Krem şantiyi de bir su bardağı süt ile çırpıp buzdolabına kaldıralım.Muhallebi kıvamına gelince içine margarini ekleyip mikserle beş dakika kadar çırpalım. Muhallebiyi bir kenara soğumaya bırakalım ama arada bir mikserle tekrar tekrar çırpalım.Kedidillerini kalıbımızın yüksekliğine uygun olarak uçlarından keselim ve her birini süte hafifçe batırıp kalıbımızın yan çeperlerine dikey olarak yerleştirelim.Hem kestiğimiz kedidillerini hem de yeteri kadar olan bir kaç kedidilini yine süte batırarak, kalıbın taban kısmına boşluk kalmayacak şekilde yerleştirelim.
Kremayı bir kez daha mikserle çırpıp, yarıya yakın bir kısmını kaşık yardımı ile tabana döşediğimiz kedidillerinin üstüne dökelim.Kedidillerinin geri kalan hepsini, yine hafifçe süte batırıp,kremanı üstüne yine boşluk kalmayacak şekilde dizelim ve tüm kremayı üstüne kaşıkla döküp düzeltelim.krem şantiyide kremanın üstüne düzgünce sürelim.Bu şekli ile pastamızı buzdolabında en az dört saat bekletelim.Üzerini çikolata topları veya meyveyle süsleyebilirsiniz.Kalıptan dikkatlice çıkartalım. Şık görünmesini isterseniz bir kurdele ile bağlayabilirsiniz.Afiyet olsun.

Kategori: Sizden Gelenler